Kouluratsastajavalinnat Nordic Baltic Championship 2008
1.6.2010
Kouluratsastus
Joukkueenjohtaja: Aija Leinonen
Nuoret:
Valmentaja: Jenny Eriksson
Ratsukot:
Emilia Kaikkonen - Limbani (varalla: Dorado)
Emma Tuominen - Vandal
Ina Anttila - Bonne Chance
Ida Stepanow - Mg Parafina
varalla:
1. Emma Hoikkala - Berlioz
2. Linda Vuorela - Figaro
Varalla olevat ratsukot viimeistelyleirille ja valmius kilpailumatkalle lähtöön
Juniorit:
Valmentaja: Kerstin Nyberg
Ratsukot:
Julia Tallberg - Fahrenheit
Saara Heikinheimo - Dons Warco
Patrick Brommels - Pele's Limbo
Emmi Autio - Sir Carlos
varalla:
1. Elin Björndahl - Jonathan (voi osallistua, jos ei kilpaile ponijoukkueessa)
2. Laura Lehtonen - Whoopy II
3. Tinja De la Chapelle - Lavirco
Varalla olevat ratsukot viimeistelyleirille ja valmius kilpailumatkalle lähtöön
Ponit:
Valmentaja: Kerstin Nyberg
Ratsukot:
Ksenja Karahka - Casperos
Saara Toivonen - King Shadow
Anniina Hasu - der Kleine Prinz
Elin Björndahl - Park's Tambours (osallistuminen vahvistetaan 15.6. sovitun näytön mukaan)
varalla:
1. Cia Niukkanen - Olisa
2. Heidi Airaksinen - Bongraaf's Marca II
3. Vilja Hukkinen - Daylight
Varalla olevat ratsukot viimeistelyleirille ja valmius kilpailumatkalle lähtöön
Pikkuponit:
Eve Viljanen - Ty's She
Ksenja Karahka - Hunsingo's Twister
Estejoukkueet nimetään 16.6.
Helsinki 10.6.2008
Suomen Ratsastajainliitto ry
Aki Ylänne
Koulutus- ja valmennuspäällikkö
Uutiset
- 30.6.2024Illille ja Salmiselle voitokas viikonloppu Tukholmassa
- 30.6.2024Ratsastuskouluoppilaiden valtakunnalliset mestaruuskilpailut järjestettiin jälleen Ypäjällä
- 30.6.2024Vikellyksen NBCH – Anna Kivistölle senioreissa pronssia
- 30.6.2024Esteratsastuksen NBCH – Jone Illille junioreiden PM-kultaa
- 29.6.2024NBCH Skaarup Fyn – Soratielle kaksi pronssimitalia senioreiden kouluratsastuksessa
- 27.6.2024Esteratsastuksen ja vikellyksen NBCH käyntiin Tanskan Hjallerupissa
- 26.6.2024Kouluratsastuksen NBCH käynnistyi Tanskassa – poneille joukkuepronssia
- 23.6.2024Paris 2024 - Veera Manninen ja Sir Greg kuudensia olympialaisten viimeistelykilpailussa Strzegomissa
- 22.6.2024Linda Lampinen ja Abduhl pronssille matkaratsastuksen Pohjoismaiden ja Baltian mestaruuksissa
- 21.6.2024Paris 2024 - Henri Ruosteelle ja Tiffanys Diamondille toinen olympialaisten MER-tulos