Venla Lahtinen aloitti EM-radalla
9.8.2020
EM-kouluratsastus alkoi sunnuntaina Unkarin Budapestissä. Ensimmäisenä suomalaisena radalla nähtiin lapsiratsastajiin kuuluva Venla Lahtinen - Classified.
Lapsiratsastajilla oli sunnuntain EM-ohjelmassa hevostarkastus ja ensimmäiset ratsastajat ehtivät jo radallekin esiohjelmassa.Venla Lahtinen ja Classified aloittivat mukavasti. Kuva: Marko Björs.
Venla Lahtinen aloitti EM-radalla
Lapsi- ja junioriratsastajien kouluratsastuksen EM-kilpailut alkoivat sunnuntaina Unkarin Budapestissä. Lapsiratsastajien luokan ensimmäinen osa suoritti esiohjelman sunnuntai-iltapäivän ja -illan aikana.
Suomen Venla Lahtinen – Classified onnistui radalla mukavasti ja sai tuloksen 68,560%. Hän on sillä ensimmäisen päivän jälkeen sijalla yhdeksän. Luokan kärjessä on kolme hollantilaisratsukkoa.
Maanantaina radalle tulee Suomen toinen edustaja Mila Pietarila hevosella Solitaire KJ. Hänen starttiaikansa on klo 11 Suomen aikaa. Juniorien kilpailu alkaa maanantaina klo 14 Suomen aikaa.
Tulospalvelu: https://results.equestrian-hub.com/show/343/5280
Livelähetykset: https://www.sportprohorses.com/
Uutiset
- 1.4.2025Anni Hjerpe valittiin eurooppalaiseen nuorten akatemiaan
- 31.3.2025Kauden tähtäimet asetettu olympialajeissa – Nations Cup -joukkueet nimetty
- 31.3.2025Annina Nordström hyviin tuloksiin Italiassa
- 29.3.2025Susanna Granroth ja High Hopes du Fleuve BOWA Hallisarjan voittoon
- 26.3.2025Vuosi 2024 päättyi positiiviseen tilikauden tulokseen
- 21.3.2025Pariisin koulujoukkue nousi seitsemänneksi
- 20.3.2025Tosi kuin vesi
- 19.3.2025Hevosalan katsaus vuoden 2024 lukuihin
- 16.3.2025Jonna Aaltonen ja Laxton for U ovat parakouluratsastuksen hallimestarit
- 15.3.2025Kouluratsukoilla menestyksekkäät kaksi viikkoa Espanjassa